wtorek, czerwiec 25, 2024

CCF 000066

Czytaj więcej...

7Zakończył się czas karnawału i rozpoczął się Wielki Post. W dniu 17.02.2021 r. mieszkańcy i pracownicy naszego Domu uczestniczyli w tradycyjnym nabożeństwie Środy Popielcowej. Eucharystię odprawił kapelan naszego Domu o. Jakub. podczas, której na znak pokuty posypał popiołem głowy wiernych wypowiadając słowa: ,,Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz’’.

Czytaj więcej...

1422453449Zakończyło się radosne bożonarodzeniowe świętowanie i przyszedł moment na chwilę powagi i refleksji. W dniu 2 lutego w  kościele obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego, które upamiętnia ofiarowanie Jezusa Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej. Każdemu z nas bliższa jest jednak jego druga nazwa - Święto Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia, podczas Mszy świętej, o. Jakub kapelan naszego Domu pobłogosławił świece, które przynieśli ze sobą mieszkańcy. Zapalona świeca symbolizuje zmartwychwstałego Chrystusa. 

Czytaj więcej...

1"W Dniu Świętego Walentego, nic nie może dziać się złego, nikt nie może się dziś złościć, bo dziś nadszedł dzień miłości!!"

14 lutego obchodzony jest jako Dzień Zakochanych. Walentynki - dzień zakochanych, do Polski trafiły w latach 90-tych XX wieku i od razu przyjęły się dość łatwo i zyskały dużą popularność nie tylko wśród zakochanych. Święto to, to przecież kolejna okazja, by pokazać sobie nawzajem, że miłość istnieje i ma się dobrze. Również i w naszym Domu nie zabrakło walentynkowego akcentu. Mieszkańcom i pracownikom naszego Domu życzymy wiele miłości! 

Czytaj więcej...

Strona 1 z 81